HONDA CIVIC 2 1979

Honda Motor Co.Ltd. Civic’i yedi yıl sonra ilk kez tamamen geliştirerek ekonomiyi, yaşanabilirliği, gücünü ve kasasını daha da iyileştirdiği “Yeni Honda Civic 2 ” yi 24 Temmuz 1979’dan itibaren Japonya’nın her yerinde piyasaya sürdü.
Honda Civic 2, Temmuz 1972’de piyasaya sürüldüğünden 1979 yılına kadar, dünya genelinde 89 ülkede 1,96 milyon kişi tarafından kullanıldı ( Honda araştırmasına göre 1979 yılının Haziran ayı sonundaki kümülatif satışlara göre) ve arabanın işlevini ve kullanılabilirliğini vurgulandı. Uluslararası alanda beğeni topladı.

Honda Civic 2 1979
geniş bir yaşam alanı sağlamaya başladı.

  • Yakıt ekonomisi ve güç performansı iyileştirilmiş yeni CVCC motor.
  • Ağırlık azaltma ve aerodinamik özellikleri dikkate alan vücut şekli.
  • Rahat bir sürüş ve sessiz iç mekan.
  • Yüksek kalite hissi ile yeni bir dönemin uluslararası otomobili olma hedefiyle geliştirildi.

Özellikle 1500CE tipi geliştirilmiş motor ile, 60Km / l sabit hızla düz yolda sürüş test değerinde 1 litre yakıtı ile 28Km gibi düşük bir yakıt tüketimi sağlamıştır.

1980 HONDA CIVIC 2

1500cc yeni bir CVCC motorla donatılmıştır. Geleneksel Civic’in mükemmel yaşanabilirliği, ekonomisi ve yüksek güç performansı ile geniş bagaj alanı, iki tür 5 vitesli şanzıman özelliği ve Hondamatic otomatik şanzıman özelliği eklendi.
Ayrıca, Civic serisinin aynı anda piyasaya sürülen yeni tipi CIVIC 1500/5 Kapı EX, iç ve dış mekanı zenginleştirmek için standart donanım olarak hidrolik direksiyon ve elektrikli cam ile en yüksek kalitede Civic üretildi.
Sonuç olarak, Civic serisinin 1300/1500 serisi dahil 13 tipi olmuştu.

Honda Civic Generation

Aradığını bulamadıysan - Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

2000 HONDA CIVIC 7

Honda Civic ES 7 Civic 7 vtec, dünya vatandaşlarının arabalarının başlangıç noktasına geri dönüyor ve ilk Civic’ten miras alındı, “insanlar için alan maksimum, mekanizma minimumdur.”…

HONDA CIVIC 4 1987

Adı “Kansei no Kage” moda ile sanatın çiçek açtığı zaman. Honda Civic 4 1987 ayrıca, insan duyarlılıklarına odaklanan “canlandırıcı performans” amacıyla tam bir model değişikliğine…

Yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir