Yoldan Ayrılmayı Önleme Sistemi RDM

Honda SENSING sistemlerinden biri olan RDM sürücü dalgın olduğu durumlarda yoldan çıkması anında direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. RDM Road Departure Mitigation System, Yoldan Ayrılmayı Önleme Sistemi sürücünün aracın yanlışlıkla yoldan çıkmasını önlemeye yardımcı olur. RDM sistemi, sürücüye durumun ciddiyetine bağlı olarak 3 tür yardım sağlayarak 60 km / s’nin üzerindeki hızlarda çalışır.

İç dikiz aynasının yanına yerleştirilen monoküler kamera, şerit sınırlarını algılar ve aracın algılanan şeritten çıkma olasılığı varsa, sistem sürücüyü uyarmak için ekranda görsel bir uyarı ve direksiyon simidinde titreşimler oluşturur.

Araç şeritten çıktığında, sistem sürücüyü uyarmak için 1,5 saniye içinde direksiyon simidini tekrar tekrar titreştirir ve aracı şeride geri getirmek için düzeltici direksiyon hakimiyeti sağlar.

Diğer Honda Sensing sistemleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz!

Aradığını bulamadıysan - Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

2021 HONDA E

Honda’nın yeni kompakt elektrikli aracı Honda e, mükemmel Honda sürüş dinamikleri sunmak için sıfırdan tasarlanmış özel bir EV platformu üzerine inşa edilen ilk elektrikli çalışan…

Yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir