2021 HONDA E

Honda’nın yeni kompakt elektrikli aracı Honda e, mükemmel Honda sürüş dinamikleri sunmak için sıfırdan tasarlanmış özel bir EV platformu üzerine inşa edilen ilk elektrikli çalışan Honda’dır.

Kompakt boyutu ve kısa çıkıntısı ile birleştiğinde Honda e, şehir içi sürüşü keyifli ve kentsel ortamlarda zorlu manevraları zahmetsiz hale getirmek için yeni nesil küçük otomobil çevikliği sunar.

Honda e platformu, ödüllendirici, duyarlı bir sürüş deneyimi sunmak için kentsel ortamlara odaklanarak geliştirildi. Akü, zeminin altında alçak bir seviyede ve otomobilin dingil mesafesi içinde merkezi olarak konumlandırılmış, optimum yol tutuş ve denge için 50:50 ağırlık dağılımı ve düşük ağırlık merkezi sağlıyor. Yüksek torklu elektrik motorundan gelen güç, arka tekerlekler aracılığıyla iletilir ve yüksek hızlanmalarda bile direksiyon hassasiyeti sağlanır.

SÜSPANSİYON

Dört tekerlekten bağımsız süspansiyon, her koşulda olağanüstü denge, yumuşak bir sürüş ve duyarlı yol tutuşu sunmak üzere tasarlanmıştır. Süspansiyon bileşenlerinin elemanları, ağırlığı azaltmak ve performans ve verimlilikten yararlanmak için dövme alüminyumdan yapılmıştır.

BATARYA MENZİLİ & ŞARJ

Sürekli kullanım kolaylığı ve şarj esnekliği için, güvenilir 35,5 kWh Lityum-iyon yüksek kapasiteli pil, Tip 2 AC bağlantısı veya bir CCS2 DC hızlı şarj cihazı kullanılarak şarj edilebilir. 200Km’nin üzerinde tam bir menzil ile birleştiğinde, gelişmiş güç aktarma sisteminin hızlı şarj özelliği, 30 dakikada %80 şarj sağlayarak günlük işe gidiş geliş taleplerini karşılamak için olağanüstü kullanılabilirlik sağlayacaktır.

Tek Pedallı Kontrol Sistemi, kentsel ortamlarda sürüş keyfini ve konforunu artırmak için tanıtıldı. Bu teknolojinin sunduğu doğrusal yavaşlama kontrolü, araca daha çevik bir tepki vererek daha çekici bir sürüş sağlıyor. Hem gaz hem de fren pedallarını kullanma sıklığını azaltarak, sürücünün sıkışık şehir trafiğinde dur/kalk daha rahat hissetmesine yardımcı olur.

PERFORMANS

Honda e, kanıtlanmış Honda elektrikli güç aktarma teknolojileri tarafından desteklenmektedir. Yüksek performanslı elektrik motoru olağanüstü bir tork hissi sağlar, ancak sınıfının en kompakt motorlarından biridir. Honda e Advance sınıfı model, 154 PS’ye (113kW) kadar güç ve 315 Nm’lik etkileyici tork sunar; bu, otomobili 8,3 saniyede hareketsiz halden 100km/s hıza çıkarmaya yeterlidir.

PARK PİLOTU

Sürücü ön paneldeki düğmeye bastığında, Honda Park Pilotu uygun bir park yeri aramaya başlar ve bulunduğunda sürücü gösterge ekranında bir park çerçevesi görüntülenir. Sürücü istediği çerçeveyi seçer ve yeniden Honda Park Pilotu düğmesine basar.  direksiyonu kullanmadan, vites değiştirmeden veya gaza veya frene basmaya gerek duymadan aracı seçilen park yerine park edebilir.

KABİN

Konfor odaklı dört koltuklu iç mekanın salon benzeri hissi, kaliteli melanj tarzı kanepe kumaşı ve diğer dokunsal malzemelerin rahatlatıcı, çağdaş tonlarda uygulanmasıyla daha da geliştirildi. Sentetik ahşap efektli kaplama, sıcak, davetkar, birinci sınıf bir görünüme ve hoş dokunsal bir özelliğe sahiptir.

Optimum konfor ve güvenlik için sürücünün göz hizasında konumlandırılan beş adet düzgün şekilde entegre edilmiş yüksek çözünürlüklü renkli ekran, otomobilin tüm genişliğini kapsıyor ve Yan Kamera Ayna Sistemi ekranları, doğal bir his ve görüş sağlamak için ön panelin her iki ucuna ergonomik olarak yerleştirilmiş. sürücü için.

Optimum konfor ve güvenlik için sürücünün göz hizasında konumlandırılan beş adet düzgün şekilde entegre edilmiş yüksek çözünürlüklü renkli ekran, otomobilin tüm genişliğini kapsıyor ve Yan Kamera Ayna Sistemi ekranları, doğal bir his ve görüş sağlamak için ön panelin her iki ucuna ergonomik olarak yerleştirilmiş. sürücü için.

YAN KAMERA AYNA SİSTEMİ

Yan Kamera Ayna Sistemi, geleneksel yan dikiz aynalarını, araç içindeki iki adet altı inçlik ekrana canlı yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlayan kompakt kameralarla değiştirir. Bu ekranlar, sürücü için doğal bir his ve görüş sağlamak üzere ergonomik olarak konumlandırılmış, gösterge panelinin her iki ucuna entegre edilmiştir.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Honda e, sınıfındaki en kapsamlı gelişmiş güvenlik özellikleri ve sürücü yardımları paketini sunar. Markanın istisnai Honda SENSING teknolojisinin kapsamı, yeni daha geniş, daha yüksek çözünürlüklü kamera ve radar kurulumunun uygulanmasıyla geliştirildi. Bu, bordür veya yol kenarı işaretleri olmayan kenarların tanınması da dahil olmak üzere, araç çevresinin daha iyi anlaşılmasını sağlar.

Honda SENSING paketindeki diğer işlevler şunları içerir:

– Çarpışma Azaltıcı Fren Sistemi (CMBS): Arabalar ve yayalarla çarpışmayı önlemeye yardımcı olur. Bu sistem, sokak aydınlatması olmadığında yayaları ve bisikletlileri algılamak için gece çalışmasıyla geliştirildi ve artık karşıdan gelen araçlar karşıya geçtiğinde veya aracın yoluna girdiğinde fren yapıyor.

– Adaptif Hız Kontrolü (ACC): Aracın düşük hızlarda trafiğe ayak uydurmasını ve takip etmesini sağlar. 

– Şeritte Kalma Yardım Sistemi (LKAS): Kentsel ve kırsal yollarda ve ayrıca çok şeritli otoyollarda, aracı şeridin ortasında tutmak için uygulanır, aracın maksimum hızına kadar yaklaşık 72 km/s arasında çalışır.

– Akıllı Hız Sınırlayıcı (ISL): Sürücü tarafından önceden ayarlanmış hızda veya trafik işaretinde belirtilen hız sınırının altında araç hızını otomatik olarak kontrol eder.

– Yoldan Ayrılma Azaltma Sistemi (RDMS): şerit sınırlarını algılar ve sürücünün şeritten çıkmamasına yardımcı olur.

– Trafik İşareti Tanıma (TSR): Dikkatsizlikten kaynaklanan ani hızlanmaları önler ve sürücünün dikkatini çeker.

– Otomatik Uzun Farlar: Öndeki araçları algılar ve otomatik olarak kısa ve uzun huzme arasında geçiş yapar.

Bir kaza durumunda, gelişmiş bağlantı hizmetleri yelpazesi, acil durumlarda yol yardımı için Darbe Uyarısı ve E-Çağrı da içerir. 

Honda kullanıcılarının bir araya geldiği, Honda TR Forum'da genellikle uzman kişiler ve deneyimli kullanıcılar bulunur, bu nedenle sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek faydalı ipuçları ve tavsiyeler alabilirsiniz. Eğer bir sorun yaşıyorsanız, deneyimlerinizi paylaşarak diğer Honda kullanıcılarının da bu konuda bilgi sahibi olmasına yardımcı olabilirsiniz. Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

Yanıt

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir