ECON Modu

Honda ECON modu nedir hangi durumlar veya yollarda açılması kullanılması gerekir ? Civic te ilk olarak 2012 yılı ve sonraki üretimlerde eklendi. 

HONDA kullanıcılıların sürüş tipini ekonomiye uyarlaması için geliştirdiği ECON sistemi yakıt ekonomisini artırmaya yardımcı olur.

ECON modu, motorun, şanzımanın, klima kontrol sisteminin ve sabit hız kontrolünün  performansını ayarlayarak yakıt sarfiyatının azalmasına yardımcı olur.
ECON sistemi açık olduğunda motora yük yapan elektrik sistemi, klima sistemi gibi yükü minimuma indirerek ekonomiye katkı sağlar.

honda econ modu


Sürücünün seyir halinde iken farkında olmadan yakıt sarfiyatını artıracak sürüş tarzı olursa bile ECON sistemi sürüş tarzını ekonomi sürüş tarzına çevirerek yakıt sarfiyatını ciddi bir boyutta düşürüyor.

ECON modu açık ve hız sabitleyici devredeyken aracın yakıt sarfiyatı ciddi bir derecede düşer, ECON modu açıkken Hız sabitleyici devredeyken rampa gibi durumlar oluşursa hızı yükseltmesi biraz geç olacaktır.

Aradığını bulamadıysan - Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

2021 HONDA E

Honda’nın yeni kompakt elektrikli aracı Honda e, mükemmel Honda sürüş dinamikleri sunmak için sıfırdan tasarlanmış özel bir EV platformu üzerine inşa edilen ilk elektrikli çalışan…

Yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir