Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Keyless Go

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma keyless go nedir nasıl çalışır?

Kullanıcın konforunu en iyi hale getirmek için kullanılan sistemlerden biride anahtarı kullanmadan araca binip çalıştırmaktır bunun için aracın uzaktan erişim kumandasının yanında bulundurması yeterli.

Uzaktan erişim kumandası aracın 2m yakınına yaklaşması sonucu araçta bulunan antenler kumandayı algılar ve merkezi kilit sistemini açması için kullanıcın kapı kolunda bulunan dokunmatik sensöre dokunmasını bekler. Kullanıcının sensöre dokunmasıyla birlikte merkezi kilit açılır.

Nedir nasıl çalışır ?

Uzaktan erişim kumandası aracın içinde olmak kaydıyla fren pedalı basılı halde start stop butonuno basılınca direksiyon kilidi açılarak motor sistemleri çalışır. stop etmek için yine start stop butonu kullanılır ve kumanda aracın dışında ise kapı kolunda bulunan butona basınca merkezi kilit sistemi ile kilitlenebilir.

anahtarsız giriş ve çalıştırma ( keyless go ) ayrı ayrı bir özelliktir.

Güvenlik amacıyla her hangi bir durumda direksiyon kilidi veya müzik ünitesi gibi sistemleri kapatmadan motoru stop etmek istenir ise star stop butonuna 2 saniye basılı tutulması halinde tüm sistemleri kapatmadan motor stop ettirilebilir.

Aradığını bulamadıysan - Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

2021 HONDA E

Honda’nın yeni kompakt elektrikli aracı Honda e, mükemmel Honda sürüş dinamikleri sunmak için sıfırdan tasarlanmış özel bir EV platformu üzerine inşa edilen ilk elektrikli çalışan…

Yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir