Honda sensing nedir? güvenlik sistemleri teknik özellikler

Honda Sensing Nedir ?

Honda Güvenlik Sistemleri: Honda sensing nedir? hangi özelliklere sahiptir? hangi modeller de var? Teknik özellikler nelerdir?

Honda’nın küresel güvenlik konsepti “Herkes için Güvenlik”, yalnızca otomobil de bulunan yolcuların ve sürücünün değil, trafikte bulunan her araç ve yayalar için.
herkesin yolları güvenle paylaşabileceği, çarpışmasız bir toplum gerçekleştirmeyi hedeflediğinden dolayı, güvenlik sistemleri geliştirmeyi daima devam ettiriyor.

Geçmişteki trafik kazalarının analizine dayalı olarak Honda, bir sürücü destek sistemi olan “Honda SENSING” i geliştirdi. Analizler, birçok ölümcül yol kazasının, yayaların karıştığı olanlar da dahil olmak üzere şeritlerinden ayrılan arabalardan kaynaklandığını göstermektedir.
Tek taraflı arabalı kazalar, çarpışmalar, yaya yaralanmaları ve gözden kaçan yol işaretleri gibi durumları tespit etmek ve önlem almak bir çok sistem geliştirildi.

Honda Sensing Nedir?

  • Yayaları algılama
  • Şeritten Ayrılma
  • Dikkatsizlikten kaçınma
  • Sürücüye destek olma
  • Kör noktalar

gibi teknik özellikler ile geliştirdiği teknolojileri kullanır.

Diğer Sensing sistemleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz!

Aradığını bulamadıysan - Foruma yaz veya  Yorum Yap!

İlgili Makaleler

2021 HONDA E

Honda’nın yeni kompakt elektrikli aracı Honda e, mükemmel Honda sürüş dinamikleri sunmak için sıfırdan tasarlanmış özel bir EV platformu üzerine inşa edilen ilk elektrikli çalışan…

Yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir