Honda Forum

Yanıtları bulun, sorular sorun ve Honda topluluğuyla bağlantı kurun.

Tagged: 

 • Honda Civic hangi motor seçeneği daha pozitif?

  Gönderen Hazar Günay , Şubat 23, 2024'den 14:53'a

  Merhaba.

  Bugün Renault Fluence aracımızı sattık. Almayı en çok düşündüğümüz araba Honda Civic. Gerek babamın bu arabadan alma hayalinin olması gerekse de annemin Civic istemesi bizi Civic’e yönlendiriyor.

  Ancak bildiğiniz üzere Civic’de 1.5 litre benzinli (turbolu) (Fabrika çıkışlı LPG olanlarda turbo bulunmuyor.), 1.6 litre dizel ve 1.6 litre benzinli (atmosferik) motor seçenekleri bulunuyor.
  1.6 litre dizelde ZF 9HP model tork konvertörlü tam otomatik şanzıman varken diğer motor seçenekleri CVT şanzımanla geliyor.

  1.6 litre benzinlilere pek bakmadık açıkçası. Genel manada 1.5 litre fabrika çıkışlı LPG’li ve 1.6 litre dizellere baktık.

  Babam dizel motordan yana seçim yapmak istiyor açıkçası ancak halen kararsızız.

  Bu modeli bilen ve özellikle de kullanan kişilerden cevap alabilirsem çok sevinirim.
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Ömer Yanıtladı 4 Ay, 4 Hafta önce 2 Üyeler · 1 Yanıt
 • 1 Yanıt
 • Ömer

  Yönetici
  Şubat 23, 2024'den 15:35'a

  Merhaba, 1.6 dizel 10 vitesli mükemmel bir araç. Yakıt tüketimi ve gücü (120 ps) çok ideal bir araç ama dizel araçlar artık üretilmiyor ve mazot fiyatları benzin ve LPG’ye göre çok artacağından avantajı neredeyse hiç kalmadı.

  2022 yeni model Civic FE1 modellerde 1.5 motor kullanılmakta ve LPG’li modeli 129 ps turbo, LPG’siz modelde ise 182 ps güç üretir. Yeni model Civiclerde fabrika çıkışlı turbolu LPG modeli mevcuttur.

  Bir önceki 2016-2021 model arasındaki Civic FC5 modellerde ise atmosferik 1.6 motor 125 ps, fabrika çıkışlı LPG’li ve FC1 182 ps benzinli modeller var.

  Dizel modeller hariç hepsinde CVT şanzıman bulunmaktadır.

  Tavsiye olarak LPG’li model isterseniz civcivin FE1 modelini tavsiye edebiliriz ama dizel araçlar mazot fiyatının yüksek olması sebebinden dolayı alıcısı artık yok gibi.

  Bütün Civic modelleri gösterişli, rahat, ekonomiktir zaten.

Cevap vermek için giriş yapın.