Honda Forum

Yanıtları bulun, sorular sorun ve Honda topluluğuyla bağlantı kurun.

Tagged: 

 • Gönderen nfk01 , Mayıs 14, 2024'den 13:19'a

  Merhaba arkadaşlar. 2012 otomatik civic birkaç ay önce aldım. Aracımda D ışığı arızası yanıp sönmeye başladı arabayı söndürünce düzeliyor ama sonra birkaç defa daha yaptı. Akü başlığını söküp taktım ama yine yaptı. Ama araçta herhangi bir sıkıntı olmuyor vites geçişi yada güçten düşme gibi. Servise gittiğimde ATF sıcaklık sensörü(açık devre) arızası verdi ve şanzıman beyniyle alakalı olduğunu ve bir iki gün arabayı bırakmam gerekitğini söylediler. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

  nfk01 Yanıtladı 2 Ay, 1 hafta önce 2 Üyeler · 6 Yanıt
 • 6 Yanıt
 • Ömer

  Yönetici
  Mayıs 14, 2024'den 17:30'a

  Merhaba ATF sıcaklık sensörü şanzımanın yan kapağının içinde bulunur, şanzıman beyniyle alakalı bir durum olacağını sanmıyorum. Şanzıman yağ kapağının yanında büyük bir soket bulur onu kontrol ettirmenizde fayda var eğer kablo veya sokette problem yoksa kapak içerisindeki sıcaklık sensörünü kontrol ettirmeniz gerekir.

 • nfk01

  Üye
  Mayıs 14, 2024'den 17:50'a

  Teşekkür ederim bilgilendirme için. İnşallah söylediğiniz gibi olur. Tahmini masraf nekadar olur peki.

  • Ömer

   Yönetici
   Mayıs 14, 2024'den 21:43'a

   Eğer sıcaklık sensörüyle alakalı problem çıkarsa şanzıman yağını boşaltmaları gerekecek bunun için bir masrafınız olabilir, ayrıca size tavsiyem işin uzmanı olan kişiye yaptırmanızı tavsiye ederim. Fiyat konusunda ise çok aşırı bir masrafınız olacağını tahmin etmiyorum.

 • nfk01

  Üye
  Mayıs 14, 2024'den 22:02'a

  Adana’da ki en meşhur Honda servisine gittim ve oranın sahibi usta bilgisayara bağlandıktan sonra beyinle alakalı ve yapabilirsem ben, yapamazsam beyinciye göndeririz dedi şimdi sizden bu bilgileri alınca biraz çelişkide kaldım başka bir yere mi götürsem diye.

  • Ömer

   Yönetici
   Mayıs 14, 2024'den 22:12'a

   Arıza kodu beyinle alakalı bir problem olmadığını gösteriyor, beyinle alakalı olursa bu arıza kodu çıkmaz. Arıza kodu sistemin çalıştığını ama bir kabloda veya sensörde açık devre olduğunu gösteriyor. Yani olayı özetlersek beyinden sonrasında problem var bu, beyin soketi, tesisat, şanzımandaki soket veya sensör diye sıralamak gerekir.

 • nfk01

  Üye
  Mayıs 14, 2024'den 22:20'a

  Cidden bukadar faydalı bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Şimdi ustanın yanına gittiğimizde bunları sıralayarak söyleyince bizde boş değiliz ha imanı çizeriz😁 ama ustalar yine bulur birşeyler nasılsa bizim anlamadığımız😀 Allah razı Ömer ustam

Cevap vermek için giriş yapın.